Wyjazdy na Antyle Holenderskie

Antyle Holenderskie

Antyle Holenderskie to grupa wysp politycznie, ekonomicznie i kulturowo łączących się z Królestwem Niderlandów, lecz położonych na Morzu Karaibskim. Wśród nich znajdziemy takie wyspy, jak Curacao, Bonaire, Saba, Sint Eustatius, Aruba i Sint Maarten. Pogoda jest łaskawa na Antylach, co sprawia, że można tutaj przebywać cały rok. Liczne atrakcje sprawiają natomiast, że gościom nie grozi nuda – wycieczki kajakami wśród namorzynów, opalanie się w tropikalnym słońcu na plażach nie zadeptanych przez tłumy, nurkowanie wśród ogromnych stad kolorowych ryb, podglądanie żyjących dziko papug, iguan, fregat i pelikanów. Doskonałe schronienie przed zgiełkiem i gonitwą wielkich miast.

Atrakcje na Antylach Holenderskich

Wizyta w parku morskim Bonaire, raju dla nurków. Wycieczki kajakami wśród zarośli namorzynowych. Zwiedzanie historycznej części Oranjestad – fortu Oranje i muzeum Sint Eustatius oraz Fort de Windt. Rejs katamaranem. Wyjazd do Willemstad – największego miasta na Antylach – i Curacao. Przejazd pickupami po bezdrożach do Martello Tower oraz na Two Feet Bay i podziwianie ptasich lotów podczas wycieczki łodzią do rezerwatu. Wycieczka na wulkaniczną wyspę Montserrat. Zwiedzanie Obserwatorium Wulkanologicznego, ogrodu botanicznego i  centrum kultury 
 na wyspie. Wycieczka do Parku Narodowego Guadelupy z wodospadami du Cabret. Wizyta w wytwórni rumu, kawy lub kakao. Wycieczka promem na wyspę Marie-Galante. Plantacje trzciny cukrowej. Wizyta w manufakturze manioku oraz w wytwórni rumu połączona z degustacją lokalnego trunku.

Przelot na Antyle Holenderskie

Przelot

Przykładowy program na Antylach Holenderskich

Przykładowy program

Różnica czasu

-6 godz w czasie letnim, -5 godz w czasie zimowym (UTC-4 – Willemstad) 

Najlepszy termin wyjazdu na Antyle Holenderskie

Cały rok
%d bloggers like this: