Wyjazdy do Gwatemali

Antigua, Gwatemala

Gwatemala

Gwatemala oznacza budzący się do życia odgłosami ptaków las tropikalny i skąpane w porannym słońcu ruiny Majów. To stanowiące ucztę dla oka barwne targi z przepięknym rękodziełem, gwar rozlicznych dialektów i śmiech dzieci na ulicy. Jak również tętniące podziemnym życiem wulkany oraz trudno dostępne, niezbadane przez speleologów setki kilometrów krasowych jaskiń.

Atrakcje w Gwatemali

Trekking po Parku Narodowym Tikal. Wyprawa do zabytkowej Antigu. Wycieczka do Parku Archeologicznego i ruin Quirguá – dawnego ważnego ośrodka cywilizacji Majów. Rafting po rzece Cahabon. Lot helikopterem. Zakwaterowanie w VIP Jungle Camping. Odpoczynek na piaszczystych plażach. Przejazd jeepami z napędem 4×4. Niezapomniana kolacja przy zabytkowych ruinach świątyń. Nocleg w samodzielnie przygotowanym obozie. Rejs po jeziorze Atitlan. Wizyta u szamana.

Przelot do Gwatemali

Przelot do Gwatemali zajmuje około 18-20 godzin. Warto mieć wize do USA ze względu na korzystne połączenia przez Stany Zjednoczone.

Przykładowy program w Gwatemali

W Gwatemali proponujemy rajd 4×4, nocleg we własnoręcznie założonym obozie namiotowym przy zabytkowych przy ruinach i niezapomanian kolacja przy pochodniach i świecach, zwedzanie zabytkowej Antigui i rejs po przepięknym jeziorze Attitlan. 

Różnica czasu

-8 godz w czasie letnim, -7 godz w czasie zimowym (UTC-6 – Gwatemala) 

Najlepszy termin wyjazdu do Gwatemali

Od grudnia do marca
%d bloggers like this: