Polska w TOP 10 kierunków podróży chińskich turystów.

Polska została laureatem konkursu : „Top 10 najpopularniejszych kierunków podróży ” 2017 w Chinach. W Pekinie odbyła się ceremonia przyznania nagrody National Tourism Award. W kategorii „Najpopularniejsze kierunki podróży” w 2017 roku doceniono między innymi Polskę . Obok naszego kraju nagrody otrzymały również:   Australia, Austria, Hongkong, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Seszele, Tunezja i Turcja.

To wielkie wyróżnienie dla naszego kraju. Lista rankingowa jest ustalana na podstawie arkuszy ocen i opinii głównych chińskich organizatorów podróży oraz biur podróży. Pod uwagę nie są brane sprzedane wycieczki, tylko  zainteresowanie klientów danym miejscem oraz wzrost sprzedaży podróży do tego miejsca. Organizatorem konkursu jest National Tourism Media Ltd., wydawca miesięcznika National Tourism – najważniejszego magazynu B2B dla chińskiej branży turystycznej.

W imieniu Polskiej Organizacji Turystycznej nagrodę dla Polski odebrał dyrektor  Międzynarodowego Centrum POT w Pekinie, Jan Wawrzyniak.

– To wspaniała wiadomość dla polskiej turystyki i docenienie prac Polskiej Organizacji Turystycznej w promowaniu naszego kraju na rynkach azjatyckich. Jestem przekonany, że otrzymana nagroda i nasze działania przełożą się na jeszcze większe zainteresowanie Polską wśród turystów z Chin i innych krajów azjatyckich – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

W opinii chińskich biur podróży Polska stała się bardzo popularnym miejscem turystycznym w ciągu ostatnich dwóch lat. Organizatorzy współpracujący z Polską Organizacją Turystyczną potwierdzają ogromny  wzrost zainteresowania i sprzedaży programów „polskich”. Podróże często  odbywają się do dwóch lub trzech krajów (np. Węgier, Czech i Polski), ale coraz bardziej popularne są wycieczki „monotematyczne” –  tylko do  Polski. Wyjazdy obejmują z reguły największe polskie miasta i trwają od 9 do 12 dni.

Najpopularniejsze miasta w Polsce to Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Dwa ostatnie zostały wprowadzone do programów dzięki intensywnym działaniom promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej w 2016 roku. Kolejnymi miastami wspieranymi przez Polską Organizację Turystyczną od drugiej połowy 2017 roku są Łódź i Katowice.

Popularność Polski jako miejsca turystycznego dla Chińczyków potwierdzają dane GUS. W latach 2016-2017 liczba chińskich turystów przybywających do Polski wzrosła o ponad 115%. W trzecim kwartale 2017 r. po raz pierwszy w historii przekroczono barierę stu tysięcy osób, a w okresie od stycznia do listopada odwiedziło Polskę ponad 124 tys. turystów z Chin (dane GUS za 11 miesięcy 2017 r.).

%d bloggers like this: