CSR – czyli myśl globalnie, działaj lokalnie, wspieraj społeczności i pomagaj potrzebującym. Z ogromną przyjemnością obserwujemy, że coraz więcej naszych klientów włącza się w działania w ramach CSR  – społecznej odpowiedzialności biznesu. W planie organizowanego przez nas ostatnio dużego wyjazdu dla jednej z międzynarodowych korporacji, znalazły się odwiedziny w kilku lokalnych instytucjach działających na rzecz pomocy potrzebującym. Razem z uczestnikami wyjazdu odwiedziliśmy trzy Domy dla Dzieci w Mrągowie, prowadzone przez Fundację Nasz Dom, Świetlicę Wiejską w Pożarkach oraz Kociętnik – przytulisko dla kotów w Giżycku, prowadzonym przez Stowarzyszenie Brat Kot.  W każdym z tych miejsc zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci. Podzieleni na grupy uczestnicy aktywnie włączyli się w pomoc. Dzieci z Domów Dziecka otrzymały nowe tapczany i krzesła, w Pożarkach pojawił się sprzęt nagłaśniający wraz z zestawem do karaoke oraz akcesoria do pokazów z ogniem, natomiast Kociętnik otrzymał zapas dobrej karmy i środki czystości.  

Podczas spotkań w Domach dla Dzieci uczestnicy wydarzenia razem z wychowankami przygotowali proste dania – pizze i zapiekanki. Uczestnicy spędzili z dziećmi czas, rozmawiali, rysowali z najmłodszymi. Wizyta wymagała wysiłku i zaangażowania zarówno ze strony dzieci, jak i uczestników. Dyrektor Domów dla Dzieci zauważył, że “spotkanie uczestników z dziećmi w takim miejscu jak dom dziecka jest dla nich nowym doświadczeniem. Wyczuwało się lekkie zakłopotanie tą sytuacją. Nasze dzieci były również lekko zdystansowane. Myślę, że to naturalne w sytuacji gdy obcy ludzie przyszli do ich domów. Bardzo doceniamy to, że uczestnicy zdecydowali się na odwiedzenie dzieci w domu dziecka. Jestem przekonany, że dla wielu z nich było to trudne pod względem emocjonalnym doświadczenie. Szczególnie dla tych osób, które mają dzieci w podobnym wieku.”

W Pożarkach, dystans między dziećmi i gośćmi świetlicy szybko został przełamany. Pani Henryka – wychowawczyni, tak opisuje wizytę:

“Zabawa była wyśmienita przy wspólnym śpiewaniu piosenek dla dzieci z wykorzystaniem podarowanego sprzętu. Kilku gości próbowało swoich sił w kręceniu poi. Instruktorami oczywiście była nasza młodzież. Jedna pani powiedziała, że nie chce wyjeżdżać, tylko u nas zostaje. Te słowa zwiększyły samoocenę naszych dzieci i młodzieży. Wieczór upłynął w miłej, przyjaznej atmosferze, aż żal było się żegnać, tak samo z naszej strony, jak i gości”.

 

Nie mniej emocjonalna wizyta miała miejsce w giżyckim Kociętniku,  gdzie schronienie znajduje obecnie ponad 50 kotów.Każdy z nich jest  wyjątkowy i każdy ma za sobą trudną historię.

Niektóre koty były spragnione ludzkiej atencji, głaskania, przytulania. Inne – jak to koty, ignorowały gości, wygrzewając się przy ciepłym piecu. Niezwykle zaangażowane Panie prowadzące placówkę, opowiedziały o historii Kociętnika, oraz o tym jak na co dzień wygląda praca w tym miejscu.

Jako organizatorzy, mamy wielką nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję do włączenia się w pomoc lokalnym społecznościom w ramach organizowanych przez nas wyjazdów motywacyjnych i imprez integracyjnych dla Klientów korporacyjnych. Zachęcamy naszych klientów do angażowania się i wpisania CSR w działalność firmy. Przynosi to niezmierną satysfakcję, buduje dobry wizerunek,organizacji, a przede wszystkim daje realną, konkretną pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Zakaz palenia na plażach w Tajlandii
Najlepsze miejsca w roku 2017 według GetYourGuide, odc. Islandia incentive
Menu