Dla miłośników biegania w ciekawych, nietypowych miejscach mamy propozycję: Międzynarodowy Maraton w stolicy Libanu –  Bejrucie. 11 listopada tego roku odbędzie się już 16 edycja tego biegu, który z roku na rok zyskuje na popularności. 

Historia maratonu w Bejrucie sięga 2003 roku. Wszystko zaczęło się od marzenia businesswoman May El Khalil, aby wprowadzić do Libanu kulturę biegania. Po przeżyciu niemal śmiertelnego wypadku podczas biegu, May El Khalil zaczęła urzeczywistniać swoje marzenie: ze swojego szpitalnego łóżka nadzorowała powstanie Stowarzyszenia Bejrut Maraton. Uzbrojona w determinację, wiarę w sukces oraz pomoc swojej rodziny, przyjaciół i oddanego zespołu kibiców, udało jej się stworzyć jedno  z najbardziej popularnych wydarzeń biegowych w regionie – Międzynarodowy Maraton w #Beirut. Na starcie pierwszego wyścigu w 2003 roku, na stanęło 6000 biegaczy z 49 krajów. Od tamtej pory stowarzyszenie rosło w siłę i rozwijało, dodając coroczne wyścigi, wydarzenia i działania, które zachęcały do ​​rozwoju kultury biegania w kraju. Dzisiaj Stowarzyszenie Bejrut Maraton oprócz biegu głównego organizuje coroczny Wyścig Młodzieży, Wyścig Kobiet oraz Półmaraton. W zeszłym roku frekwencja wyniosła już prawie 48 000 tysięcy uczestników. Głównym przesłaniem wydarzenia jest jedność oraz pokój.

Trasa każdego z biegów jest tak zaplanowana, aby móc podziwiać uroki miasta i poczuć jego niezwykły klimat #libanon #visitlibanon2018

Zapisu na bieg można dokonać tutaj 

Incentive w Brazylii
Ramadan? Co to jest?
Menu