Dokąd na firmowe narty? Jak wybrać ośrodek, który sprosta wymaganiom najbardziej wymagających? Zbliża się sezon zimowy, wiec postanowiliśmy przygotować krótki poradnik na co należy zwracać uwagę i jakich pułapek unikać przy wyborze ośrodka narciarskiego na wyjazd firmowy. Przy pisaniu kierowaliśmy się zasada, że wyjazd incentive w Europie obejmuje zazwyczaj 3-4 noclegi, a czasami nawet 2 i biora w nim udział osoby na różnym poziomie zaawansowania.

ZASADY, KTÓRE WARTO WZIĄĆ POD UWAGĘ WYBIERĄJĄC OŚRODEK NA FIRMOWY WYJAZD NARCIARSKI

Narciarz
Szwajcaria i zapierające widoki na ośnieżone szczyty Mt Fort, Matterhorn i Dent d’Herens. Na dole lodowiec Grand Desert.

MIEJSCE NA NARTY?

  • DALEKO OD SZOSY – czyli nie wybierajcie ośrodka z długim dojazdem. Wyjazd jest krótki, więc nie warto spędzać go na transferze.
  • WIĘCEJ NIE ZANCZY LEPIEJ – czyli wyjazd jest krótki i 100 km tras całkowicie wystarczy na 3 dni jazdy nawet dla zaawansowanych mistrzów narciarskich.
  • JAKI KRAJ DOBRY DLA NARCIARZY…? – to odwieczne pytanie i każdy ma swoje typy. Jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę żebyście zweryfikowali obiegowe opinie krażace na ten temat. Czasy sa dynamiczne, wszystko się zmienia. Serwis we Włoszech jest coraz lepszy, ale wino coraz droższe. W Austrii na stoku nie graja już tylko piosenek o “Antonie z Tyrolu” i słońce też ładnie świeci. W niektórych francuskich ośrodkach świetnie dogadasz się w języku angielskim, a w Szwajcarii na stokach organizowane sa super koncerty.
  • TRASY DLA KAŻDEGO – warto wybierając miejsce na narty na firmowy wyjazd motywacyjny pomyśleć o narciarzach jeżdżących na każdym poziomie zaawansowania. Sprawdzajcie wiec czy w ośrodku sa trasy niebieskie, czerwone i czarne. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
  • Z LODOWCEM CZY BEZ? – to zależy od pory roku, w której organizujecie wyjazd. Jeśli jest to początek sezonu i chcecie mieć gwarancję pewnego śniegu to lodowiec obowiązkowo musi być. Jeśli wyjazd jest w trakcie ładnej zimy i śniegu jest dużo to lodowiec nie jest do niczego potrzebny. Na lodowcach często jest dużo zimniej i pogoda bywa brzydsza.

PRZYSTANĘLI, POSZEPTALI, TU BĘDZIEMY NOCOWALI…

  • ZAKWATEROWANIE – warto pamiętać, że nie każdy środek ma zaplecze hotelowe, które sprosta Waszym potrzebom. Jeśli chcecie zaprosić gości do luksusowego hotelu 5* to sprawdźcie czy taki znajduje się w wybranym ośrodku. Sa bowiem takie miejsca, w których świetnie jeździ się na nartach, ale mieszka w 3* co nie każdego usatysfakcjonuje.
  • SPRZĘT – sprawdźcie czy wybrany ośrodek ma dobre wypożyczalnie sprzętu, które będą miały dostateczna liczbę narta dla Waszych uczestników. Wożenie nart samolotem nie zawsze jest korzystne cenowo. Niektóre linie lotnicze oferują w sezonie zimowym przewóz sprzętu narciarskiego w cenie biletu, ale przy większej liczbie par zazwyczaj i tak jest z tym kłopot. Większość przewoźników żąda jednak opłat, które są porównywalne z cena za wypożyczenie. Dlatego czasami lepiej wypożyczyć sprzęt na miejscu.

NARTY “DODATKOWE PUNKTY”

  • NARTY, NARTAMI, ALE “APRES SKI” TEŻ WAŻNE – czyli na wyjazd firmowy warto wybierać ośrodki narciarskie mające zaplecze rozrywkowe w postaci fajnych barów, restauracji, miasteczka z deptakiem. Na pewno nie zaszkodzi.
  • ATRAKCJE DODATKOWE MILE WIDZIANE – jeśli jest na to budżet uczestnicy doceniają gdy zorganizujecie dla nich dodatkowa atrakcje po nartach. Rakiety śnieżne, kolacja na szczycie, zjazd na nartach z pochodniami, curling, testy whisky czy gorące źródła… Nie każdy ośrodek takie atrakcje oferuje warto być przygotowanym.

Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek pomoże Wam wybrać wymarzony ośrodek, który sprosta oczekiwaniom i gustom Waszych gości. W kolejnym odcinku napiszemy więcej o samej organizacji i planowaniu narciarskiego wyjazdu incentive.

Narciarska perełka Serfaus-Fiss-Ladis
Gwarancja ubezpieczeniowa na kolejny rok
Menu