Wyjazdy narciarskie i imprezy organizowane do Austrii mają wiele zalet. Jedną z nich jest dobry dojazd do ośrodków rozlokowanych w okolicach Salzburga czyli np. Ski Amade czy lodowca Kaprun. Austria oferuje wspaniałe warunki do organizacji firmowych imprez narciarskich. Znajdziemy tutaj zarówno ośrodki ekskluzywne, znane na całym swiecie, jak i mniejsze, ale za to pozwalające zmieścić się w niższym budżecie. Ze śniegiem z reguły nie ma problemu, a ceny podobne są obecnie do cen we Włoszech. Infrastruktura narciarskie jest na naprawdę wysokim poziomie i zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że jest najlepsza i najnowocześniejsza w Europie. Jak ktoś lubi podgzrewane kanapy, zamykane osłonami przed wiatrem czy kolejkę linwą z ppodgrzewanymi siedzeniami, która ma najdłuższy odcinek bez podporowy w Europie to polecamy Ischgl. Przy mniejszych budżetach można pojeżdzić w pobliskim Kappl i wybrać się na jeden dzień do luksusowego Ischgl. Dla lubiących kameralny luksus polecamy Lech, trochę luksusu i zabawy znajdziecie w St. Anton. Jeśli podróż z Polski ma nie być długa to warto na przykład wybrać się do Schladming. Wielbicielom filmów o Jamesie Bondzie polecamy Soelden, w którym kręcony był najnowszy odcinek filmu. Jesienią Austria oferuje mnóstwo ośrodków w lodowcami, jest w czym wybierać.

Ischgl to, naszym zdaniem, najnowocześniejszy ośrodek narciarski w Austrii. Wspaniale przygotowane trasy (1100 armatek snieżnych), duża wysokość, a więc pewny śnieg, ładna pogoda i strefa bezcłowa na granicy ze Szwajcarią. I oczywiście bardzo nowoczesna infrastruktura narciarska i noclegowa. Po nartach też jest co robić. Wszystko to sprawia, że Ischgl to doskonały wybór na imprezę narciarską dla dobrze jeżdżących narciarz i snowboardzistów z dobrym budżetem.

Lech – kameralnie i ekskluzywnie. Te dwa słowa dobrze opisuja Zech am Zuers. To niewiellkie, pełne uroku miasteczko położone w rejonie Arlberg. Wiele hoteli zbudowanych jest wprost na trasach, co zapewnia tak pożądane zakwaterowanie – ski in & ski out. Ze względu na położenie w Lech są niezwykle obfite opady śniegu, który utrzymuje się aż do wiosny. Dla osób lubiących więcej rozrywek polecamy wyjazd do pobliskiego St. Anton. Urok Lech został doceniony przez producentów filmu Brigget Jones, dlatego jedna z części była kręcona właśnie tutaj. Lech jest zaliczany do prestiżowego zrzeszenia najlepszych ośrodków w Europie „The Best of Alps”.

St. Anton jest zaliczany do prestiżowego zrzeszenia najlepszych ośrodków w Europie „The Best of Alps”. Korzystne połozenie stoków zapewnia dobre zakwaterowanie, blisko kolejki. St. Anton, podobnie jak Lech, położony jest e regionie Arlberg, który znany jest z obfitych opadów śniegu. Sporo więc można tutaj jeździć poza trasami, między choinkami, w głębokim śniegu. W St. Anton rozgrywane są zawodu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Są dobre bary i restauracje, a życie nocne toczy się do późnych godzin.

Soelden to ośrodek znany i lubiany, a w tym roku dodatkowo rozsławiony w najnowszym odcinku przygód Jamesa Bonda, agenta 007. Miejsce dobre na wyjazdy wczesną jesienią i późną wiosną ze względu na lodowiec. Dużo dobrze przygotowanych tras. Dobra infrasktruktura hotelowa, a także co ważne, sporo atrakcji oprócz jazdy na nartach lub snowboardzie. Mozna tutaj między innymi grać w golfa na śniegu czy jeżdzić samochodami po lodowcu. Polecamy na imprezy fimowe z różnymi budżetami.

Schladming – w Schladming naprawdę jest gdzie pojeździć na nartach, a do tego miejscowośc połozona jest blisko Polski. Bardzo dużo dobrych i długich tras, na których zaawansowani zjazdowcy będa mogli naprawdę się zmęczyć. Zaletą jest także sporo ośrodków narciarskich w niedalekiej okolicy. [/item]

Hintertux – to naszym zdaniem najlepszy lodowiec z największą liczbą km tras. Położony jest na końcu w dolinie Zillertal ponad pobliskim ośrodkiem Mayrhofen. Zaletą jest możliwość rozpoczęcia sezonu narciarskiego nawet w październiku i bliskie położenie hoteli od lodowca. Jeśli mieszkać w TUX to należy się liczyć z brakiem rozrywek, ale narty rekompensują wszystko.

Stubaital – to jeden z lepszych lodowców w Autsrii, według naszego rankingu plasuje się za Hintertux i Soelden. Fajne trasy, dobrea i niedrogie zakwaterowanie czynią ze Stubaital idealne miejsce na firmowe imrprezy narciarskie z mniejszym budżetem. Dużą zaletą jest barddzo bliskie położenie od Innsbrucka, a więc także dobre opcje na „po nartach”.

Ski Amade – to olbrzymi region narciarski położony w okolicy Salzburga, a więc bardzo blisk z Polski. Ośrodków jest tutaj całe mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać. Narciarstwo zjazdowe może być uzupełnione biegówkami, a także gorącymi źrodłami w Bad Gastein. Sporo snowparków dla wielbicieli skoków i podskoków, dobra infrastruktura.

Polecamy na firmowe imrezy narciarskie o różnych budżetach:
Kaprun, Kitzbuehel, Serafus Ladis, Saalbach”, Zillertal Arena

Nasze kierunki na narty w Austrii

Menu